27-09-2016 02:08
Nawigacja
Strona główna
Kalendarium
Informacje ogólne
Kontakt
Patron szkoły
Dokumenty szkoły
Uczniowie
Nauczyciele
Spotkania z ciekawymi ludźmi
Rada Oddziałowa i Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Plan lekcji
Absolwenci Gimnazjum
Galeria
Wyniki egzaminu gimnazjalnego
Projekt edukacyjny
Matematyka
Wychowanie fizyczne
Historia
Język angielski
Gra edukacyjna pierwsza pomoc
Jawny Rejestr Zbiorów Danych Osobowych
Aktywna edukacja
Przedmioty przyrodnicze
Podręczniki
Wydarzenie
Medalion z herbem
DAWID BOROWIK WICEMISTRZEM POLSKI MŁODZIKÓW
    Sporym sukcesem może poszczycić się uczeń klasy trzeciej naszego gimnazjum - Dawid Borowik. Zawodnik, trenujący w PLKS Gwda Piła, podczas odbywających się 25 września Mistrzostw Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce w Słubicach zdobył srebrny medal w biegu na dystansie 300 metrów. Ustanowił także nowy rekord życiowy (35,74 s) oraz rekord klubu, który należał wcześniej do Karola Grzegorczyka - mistrza świata juniorów młodszych (Debreczyn, 2001 r.). Tym osiągnięciem Dawid zaznaczył swój wysoki poziom sportowy i aspiracje do kolejnych medali. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

GIMNAZJALIŚCI BIERZMOWANI
    Ordynariusz diecezji bydgoskiej - biskup Jan Tyrawa udzielił gimnazjalistom sakramentu bierzmowania. Bierzmowanie jest sakramentem chrześcijańskiej dojrzałości. Dzięki niemu wierni ściślej wiążą się z Kościołem oraz otrzymują szczególną moc darów Ducha Świętego – dar: mądrości, rozumu, rady, umiejętności, męstwa, pobożności, bojaźni Bożej. Do sakramentu bierzmowania gimnazjaliści przygotowywali się na lekcjach religii w szkole oraz podczas nauk w parafii.

OGNISKO KLAS PIERWSZYCH
   W słoneczne wrześniowe popołudnie przy ognisku odbyło się spotkanie integracyjne klas pierwszych. Pobyt w Parku Raczyńskich urozmaiciły wspólne zabawy po opieką wychowawców: pani Agnieszki Szulc i pani Aleksandry Koniecznej.

ZOSTAŃ MISTRZEM JUDO - RUSZYŁ NABÓR NA ZAJĘCIA
    Rozpoczął się nabór na zajęcia judo, które będą prowadzone w białośliwskiej hali sportowej przez Judo Jopek Team. Zajęcia rozpoczną się od października, po zorganizowaniu grupy zainteresowanych osób. Propagowaniu tej dyscypliny sportu miał służyć pokaz trenerski przeprowadzony 6 września przez Tomasza Jopka. W pokazie uczestniczył również Marian Tałaj – brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Montrealu (1976 r.) oraz trzykrotny medalista mistrzostw Europy i siedmiokrotny mistrz Polski. Zachęcamy wszystkie zainteresowane osoby do skorzystania z tej formy sportowych zajęć. Zapisy u nauczycieli wychowania fizycznego lub w sekretariatach szkoły podstawowej i gimnazjum. Naprawdę warto!

NARODOWE CZYTANIE SIENKIEWICZA
    Gminny Ośrodek Kultury był organizatorem białośliwskiego Narodowego Czytania, które odbyło się w zabytkowym spichlerzu ryglowym „Wacek”. Tegoroczna edycja tego ogólnopolskiego wydarzenia, któremu patronowała Para Prezydencka, poświęcona była czytaniu powieści Henryka Sienkiewicza „Quo vadis”. Fragmenty powieści czytali między innymi zaproszeni reprezentanci gimnazjum: nauczycielka języka polskiego Justyna Kromulska a także uczennica klasy pierwszej Weronika Zawadzka i uczeń klasy trzeciej Michał Wikariak.

Z UŚMIECHEM DO SZKOŁY, CZYLI NOWY ROK SZKOLNY ROZPOCZĘTY
   Inaugurację roku szkolnego 2016/2017, w Gimnazjum im. Biskupa Michała Kozala w Białośliwiu, poprzedziła Msza Św. odprawiona w miejscowym kościele parafialnym przez ks. Arkadiusza Napierałę. Następnie gimnazjaliści, nauczyciele i rodzice udali się do sali Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie miała miejsce szkolna akademia. Po wakacyjnej przerwie wszystkich powitał dyrektor gimnazjum Wojciech Coblewski.

NOWY ROK SZKOLNY 2016/2017
ZEBRANIE DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH
ZEBRANIE DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS TRZECICH
PODRĘCZNIKI DLA UCZNIÓW KLAS DRUGICH
STYPENDIA SZKOLNE 2016/2017
    Do 15 września, w sekretariacie gimnazjum oraz szkoły podstawowej, przyjmowane będą wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2016/2017. Przyjmowane będą tylko wnioski z kompletem wymaganych i poprawnie wypełnionych dokumentów. Kryterium dochodowe uprawniające do ubiegania się o przyznanie stypendium wynosi 514 zł na osobę w rodzinie, a dochód z gospodarstwa rolnego wynosi 288 zł z 1 hektara przeliczeniowego. Wnioski można pobrać w sekretariatach szkół lub Urzędzie Gminy – biuro nr 13.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło