23-07-2017 08:54
Medalion z herbem
ŻYCZENIA WAKACYJNE
ROZŚPIEWANA NATALIA
   W dniach 1 - 2 lipca 2017 roku na terenie Sanktuarium Maryjnego w Górce Klasztornej odbył się 34 Ogólnopolski Festiwal Pieśni Maryjnej "Maria Carmen". Każdy z uczestników wykonywał 2 pieśni: maryjną i dowolną religijną. W pierwszym dniu przeprowadzono 1 etap konkursu dla dzieci i młodzieży do 16 roku życia oraz warsztaty muzyczne przygotowujące do mszy otwierającej festiwal. Drugi dzień festiwalu rozpoczął się Mszą Świętą z liturgicznym i muzycznym udziałem wszystkich uczestników festiwalu. Następnie przeprowadzono 2 etap przesłuchań konkursowych dla młodzieży powyżej 16 roku życia, dorosłych oraz najciekawszych wykonań 1 etapu.
   W tegorocznym festiwalu wzięła udział reprezentantka gimnazjum w Białośliwiu - Natalia Kulka wraz z zespołem wokalnym w składzie: Zuzanna Król, Julia Bartz i Michał Wikariak. Za przepiękne wykonanie pieśni: " Mario, czy ty wiesz" i "Oceany", Natalia otrzymała II miejsce. Festiwal zakończył się Koncertem Laureatów z udziałem gwiazdy Marty Ławskiej. Gratulujemy Natalii sukcesu!

GIMNAZJALIŚCI W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
ROK SZKOLNY 2016/2017 ZAKOŃCZONY
   W piątek - 23 czerwca białośliwscy gimnazjaliści zakończyli rok szkolny 2016/2017. W minionym roku naukę w gimnazjum pobierało 123 uczniów, w 6 oddziałach klasowych. Był to równocześnie osiemnasty, a zarazem ostatni rok funkcjonowania gimnazjum w dotychczasowej strukturze organizacyjnej. Od roku szkolnego 2017/2018, w związku z rozpoczynającą się reformą systemu oświaty, uczniowie z klas II i III będą kontynuowali nauczanie, ale jako oddziały gimnazjalne w miejscowej szkole podstawowej. Uroczystość zakończenia roku poprzedziła Msza Św. odprawiona w kościele parafialnym, a okolicznościowa akademia i wręczenie świadectw odbyło się w sali GOK-u. Po otrzymaniu świadectw promocyjnych, które odzwierciedlają uczniowską wiedzę i umiejętności, nadszedł czas upragnionych i zasłużonych wakacji.
   Wśród uczniów klas II i III świadectwa promocyjne z wyróżnieniem otrzymali: Wiktoria Król, Julia Bartz, Amelia Jurek, Katarzyna Posert, Kinga Saturska, Weronika Zawadzka, Aleksandra Niemczyk, Natalia Kulka, Dawid Przybylski, Julia Frieske, Kacper Suduł, Aleksandra Rynarzewska, Wiktoria Włodarek, Aleksandra Posert, Luiza Włóka, Oliwia Pinkowska, Martyna Koczorowska, Klaudia Rożek.

UCZNIOWIE KLAS TRZECICH JUŻ ABSOLWENTAMI GIMNAZJUM
   Białośliwscy trzecioklasiści stali się już absolwentami. W roku szkolnym 2016/2017 gimnazjum ukończyło 31 uczniów (co stanowi łącznie 1074 osoby). Świadectwo ukończenia gimnazjum z wyróżnieniem otrzymali: Angelika Gromotka, Dawid Borowik, Miłosz Częstochowski, Wojciech Suski, Oliwia Kostrzewska, Michał Wikariak i Nadia Rybak. Wychowawcami klas trzecich były: Marta Grzonkowska - Kopera (IIIa) i Justyna Heimann (IIIb). Wszystkim naszym tegorocznym absolwentom życzymy powodzenia w szkołach ponadgimnazjalnych!

WYNIKI WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO GIMNAZJÓW W ROKU SZKOLNYM 2016/2017
   Wśród szesnastu gimnazjów, które w roku szkolnym 2016/2017 rywalizowały ze sobą w ramach XVIII Olimpiady Gimnazjów Powiatu Pilskiego - Gimnazjum im. Biskupa Michała Kozala w Białośliwiu znalazło się na 7 miejscu. Organizatorem całorocznych rozgrywek sportowych był Powiat Pilski, Nadnotecki Szkolny Związek Sportowy oraz Miasto Piła. Wszystkim białośliwskim gimnazjalistom uczestniczącym w sportowej rywalizacji - GRATULUJEMY!

PODCHODY MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZE
   W oczekiwaniu na upragnione wakacje uczniowie spędzają ostatnie dni w szkole ucząc się na wesoło. W ostatni szkolny poniedziałek odbyły się podchody przyrodniczo - matematyczne. Uczniowie, podzieleni na dwie grupy, rozwiązywali podane zadania otrzymując wskazówki na kolejny punkt docelowy. Przemierzali przez szkolny dziedziniec, szkolny plac zabaw, aż dotarli do boiska – Orlik. Ta ciekawa forma bardzo spodobała się uczniom, którzy w przyjaznej atmosferze zmierzyli się z wiedzą w innej formie. Opieka oraz przygotowanie: pani Aleksandra Krauze, pani Justyna Heimann, pani Agnieszka Szulc, pan Marcin Załachowski oraz pani Edyta Murzyn.

XIII DZIEŃ PATRONA - FOTORELACJA
PRÓBNY EGZAMIN KLAS DRUGICH
   Dnia 12 maja 2017 roku uczniowie klas drugich napisali próbny egzamin gimnazjalny z przedmiotów przyrodniczych. Mieli okazję zapoznać się z procedurami egzaminu oraz zadaniami z lat ubiegłych.

KONKURS BIOLOGICZNO - PROFILAKTYCZNY
    "Tajemnice ludzkiego ciała" pod taki hasłem odbył się w 29 maja 2017 roku konkurs biologiczno – profilaktyczny. 16 uczniów przystąpiło do konkursu, aby rozwiązać zadania dotyczące anatomii człowieka i zachowań prozdrowotnych. Najwyższą liczbę punktów uzyskała Angelika Gromotka, zajmując I miejsce, następnie Dawid Przybylski - II miejsce oraz Nadia Rybak i Oliwia Pinkowska – ex aequo III miejsce. Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez Agnieszkę Szulc, Ewelinę Tusińska i ks. Arkadiusza Napierałę.

Nie możesz się zalogować?