22-10-2016 15:25
Nawigacja
Strona główna
Kalendarium
Informacje ogólne
Kontakt
Patron szkoły
Dokumenty szkoły
Uczniowie
Nauczyciele
Spotkania z ciekawymi ludźmi
Rada Oddziałowa i Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Plan lekcji
Absolwenci Gimnazjum
Galeria
Wyniki egzaminu gimnazjalnego
Projekt edukacyjny
Matematyka
Wychowanie fizyczne
Historia
Język angielski
Gra edukacyjna pierwsza pomoc
Jawny Rejestr Zbiorów Danych Osobowych
Aktywna edukacja
Przedmioty przyrodnicze
Podręczniki
Wydarzenie
Medalion z herbem
SZKOLNE ELIMINACJE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU CHEMICZNEGO
    W ramach szkolnych eliminacji Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego – w piątek 21 października, sześciu gimnazjalistów zmierzyło się z testem konkursowym. Jego tematyka dotyczyła zagadnień i umiejętności ujętych w podstawie programowej z chemii dla gimnazjów oraz dodatkowych. Na rozwiązanie testu uczniowie mieli 100 regulaminowych minut.

SZKOLNE ELIMINACJE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU BIOLOGICZNEGO
    20 października dziewiętnastu gimnazjalistów przystąpiło do szkolnych eliminacji Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego, którego zakres tematyczny obejmuje wiedzę i umiejętności określone w podstawie programowej z biologii dla gimnazjum oraz treści z edukacji prozdrowotnej i ekologicznej. Uczniowie na rozwiązanie testu mieli 60 minut.

WYWIADÓWKA - 20 PAŹDZIERNIKA 2016
"O KROK OD MISTRZA" CZYLI SZKOLNE OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ
   Dzisiejszy dzień był nie tylko świętem nauczycieli, ale przede wszystkim uroczystością, podczas której gimnazjaliści zaprezentowali swoje osiągnięcia. Rozpoczął się on wywiadem z panią Magdaleną Bachmatiuk, nauczycielką wychowania fizycznego, a jednocześnie mistrzynią olimpijską. W ciekawej rozmowie poprowadzonej przez Dawida Borowika wielokrotna medalistka opowiadała o początkach swojej kariery, o niełatwym sportowym życiu i satysfakcji płynącej z odnoszonych sukcesów. W czasie wywiadu także prowadzący, który niedawno zdobył tytuł Wicemistrza Polski Młodzików w biegu na 300 metrów, opowiadał o blaskach i cieniach sportowej pasji.

SZKOLNE ELIMINACJE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA POLSKIEGO
    Sześciu trzecioklasistów – Angelika Gromotka, Zuzanna Płaczek, Oliwia Kostrzewska, Miłosz Częstochowski, Dawid Borowik i Wojciech Suski przystąpiło do szkolnych eliminacji Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Konkurs składa się z trzech etapów - szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego, oraz obejmuje wiedzę i umiejętności zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego z języka polskiego poszerzone o dodatkowe zagadnienia szczegółowe.

OLIMPIADA EKOLOGICZNA
    Dnia 12 października br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Białośliwiu odbyły się eliminacje gminne XVI Olimpiady Ekologicznej Powiatu Pilskiego. Gimnazjaliści: Angelika Gromotka i Daniel Klisz zakwalifikowali się do etapu powiatowego. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Urząd Gminy Białośliwie, które wręczyła pani Karolina Ramusiewicz. Konkurs został przeprowadzony przez panią Agnieszkę Szulc oraz Karolinę Ramusiewicz.

GIMNAZJALIŚCI POMAGAJĄ CZWORONOGOM
    Z okazji Światowego Dnia Zwierząt cztery uczennice naszego gimnazjum: Julia Frieske, Weronika Pitner, Klaudia Rożek oraz Katarzyna Posert zorganizowały 4-dniową zbiórkę żywności oraz koców dla czworonogów. Dzięki wsparciu uczniów naszej szkoły i nauczycieli udało się zebrać ok. 100 kg karmy dla psiaków ze schroniska w Margoninie.

RYWALIZOWALI O PUCHAR NADNOTECKIEGO BANKU SPÓŁDZIELCZEGO
    We wtorek, 4 października, odbył się „Międzygimnazjalny Turniej Piłkarski o Puchar Zarządu Nadnoteckiego Banku Spółdzielczego w Białośliwiu”, który w bieżącym roku obchodzi jubileusz 90-lecia. Akces do turnieju zgłosiły cztery gimnazjalne drużyny z: Piły, Wyrzyska, Osieka i Białośliwia. W otwarciu turnieju uczestniczyli: Stanisław Pyszka – prezes zarządu banku, Irena Kwiatkowska – wiceprezes zarządu banku, Marcin Kaszuba – wiceprezes zarządu banku, Krzysztof Sonnenberg – przewodniczący rady gminy Białośliwie oraz Wojciech Coblewski – dyrektor białośliwskiego gimnazjum. W wyniku zaciętej sportowej rywalizacji kolejne miejsca turniejowe zdobyli: I m. - Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyrzysku, II m. – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Osieku, III m. – Gimnazjum nr 5 im. Tadeusza Kościuszki w Pile, IV m. – Gimnazjum im. Biskupa Michała Kozala w Białośliwiu. Nagrodzono również zawodników: najlepszy bramkarz – Kamil Skrzyniarz (Wyrzysk), najlepszy zawodnik - Daniel Kieruj (Piła), król strzelców – Mikołaj Michałek (Osiek). Turniej przygotował nauczyciel wychowania fizycznego – Adam Piosik, obsługę sędziowską zapewnił – Mateusz Rosa, a opiekę medyczną – Krystyna Kantowicz. Dziękujemy Zarządowi Nadnoteckiego Banku Spółdzielczego za ufundowanie pucharów i nagród, a gimnazjalnym drużynom gratulujemy osiągniętych wyników!

MISTRZOSTWA POWIATU PILSKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
    W dniu 30 września odbyły się Mistrzostwa Gimnazjów Powiatu Pilskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych, w kategoriach dziewcząt i chłopców. Mistrzostwa jak co roku otworzyły sezon zawodów międzyszkolnych organizowanych przez Nadnotecki Szkolny Związek Sportowy.

OGNISKO Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA
   Już po raz ostatni uczniowie klas III spotkali się w jesienne słoneczne popołudnie w Parku Raczyńskich, aby uczcić Dzień Chłopaka. Miłą niespodziankę sprawili im państwo Skirzewscy, którzy wcześniej rozpalili ognisko oraz przygotowali stół pełen łakoci. Po ciężkim dniu nauki gimnazjaliści z przyjemnością zjedli smaczne kiełbaski, a po posiłku miło spędzili czas na wspólnych rozmowach przy ognisku.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI
   W czwartek odbyły się wybory nowego przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Swoje kandydatury do pełnienia tej funkcji zgłosili: Wiktoria Król, Kinga Saturska, Józef Skirzewski oraz Michał Wikariak. Najwięcej głosów uzyskał kandydat z klasy IIIB - Michał Wikariak. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja wyborcza w składzie: Julia Frieske, Klaudia Rożek, Olaf Hylla i Dawid Przybylski.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło