21-02-2017 17:25
Nawigacja
Strona główna
Kalendarium
Informacje ogólne
Kontakt
Patron szkoły
Dokumenty szkoły
Uczniowie
Nauczyciele
Spotkania z ciekawymi ludźmi
Rada Oddziałowa i Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Plan lekcji
Absolwenci Gimnazjum
Galeria
Wyniki egzaminu gimnazjalnego
Projekt edukacyjny
Matematyka
Wychowanie fizyczne
Historia
Język angielski
Gra edukacyjna pierwsza pomoc
Jawny Rejestr Zbiorów Danych Osobowych
Aktywna edukacja
Przedmioty przyrodnicze
Podręczniki
Biblioteka
Planowana Reforma Edukacji
Wydarzenie
Medalion z herbem
ZIMA Z KSIĘDZEM JANEM TWARDOWSKIM
   W piątek 17 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się drugie spotkanie z cyklu "Cztery pory roku z książką". Młodzież naszego gimnazjum we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury przygotowała wieczornicę poświęconą poecie, księdzu Janowi Twardowskiemu, którego 11 rocznicę śmierci obchodziliśmy 18 stycznia.
   Młodzież klas pierwszych i trzecich przygotowała montaż słowno - muzyczny, podczas którego zaprezentowała powszechnie znane i mniej znane utwory księdza Twardowskiego. Poezja kapłana - poety, jak powiedziała witając gości pani Justyna Kromulska jest prosta, nieskomplikowana, ale niezwykle głęboka. Jej popularność bierze się głównie stąd, że ksiądz Twardowski o dogmatach wiary pisze bez patosu, surowości, nakazów i zakazów. Bóg u poety - ma ludzką twarz, jest serdeczny i kocha człowieka, wiara - jest źródłem radości i nadziei, świat - to bogactwo przyrody, a człowiek - to ukochane dziecko Boga.


DYSKOTEKA WALENTYNKOWA - FOTORELACJA
GIMNAZJUM W PROGRAMIE - "SZKOLNY KLUB SPORTOWY"
   Gimnazjum uczestniczy w programie „Szkolny Klub Sportowy”, którego realizatorem jest Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska” przy współudziale Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz wielkopolskich samorządów. Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole. W gimnazjum zorganizowano dwie grupy (dziewcząt i chłopców), które w formie zajęć pozalekcyjnych - po dwie godziny w tygodniu każda - będą mogły uczestniczyć w zajęciach sportowych. Pierwsza edycja programu będzie realizowana w gimnazjum do 22 czerwca br. Zachęcamy gimnazjalistów do skorzystania z tej formy zajęć!

DAWID BOROWIK HALOWYM MISTRZEM POLSKI W BIEGU NA 300m
   W dniach 11 - 12 lutego odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Kadetów w Toruniu. Biegnący na szóstym torze ósmy zawodnik tegorocznych tabel Dawid Borowik dosłownie na ostatnich centymetrach biegu pokonał prowadzącego Kacpra Antoszewskiego z KS Drwięca Nowe Miasto Lubawskie i zdobył złoty medal. Dawid tytuł mistrzowski wygrał zaledwie o 0.02 sekundy i wynikiem 35.37 poprawił swoją "życiówkę". Gratulujemy medalu i ambitnej walki do samego końca!

KOMUNIKAT
FERIE ZIMOWE 2017
ZAKOŃCZENIE SEMESTRU
   W dniu 24 stycznia odbyła się Rada Pedagogiczna podczas której podsumowano pracę gimnazjum w I semestrze roku szkolnego 2016/2017 oraz podjęto uchwałę klasyfikacyjną. Zatwierdzono tym samym wszystkie wyniki w nauczaniu i zachowaniu. W piątek 27 stycznia, podczas okolicznościowego apelu, dyrektor gimnazjum przedstawił bieżącą pracę szkoły oraz wręczył wyróżniającym się gimnazjalistom okolicznościowe „Dyplomy Gratulacyjne” za wysoką średnią ocen, które otrzymali: Bartz Julia, Borowik Dawid, Częstochowski Miłosz, Frieske Julia, Gromotka Angelika, Jurek Amelia, Kostrzewska Oliwia, Król Weronika, Posert Aleksandra, Rybak Nadia, Saturska Kinga, Suduł Kacper, Wikariak Michał i Zawadzka Weronika.
   Przypominamy gimnazjalistom, że zgodnie ze „Statutem Gimnazjum” można na zakończenie roku szkolnego uzyskać tytuł i wyróżnienie - „Skoczek Roku”. Uhonorowani tym tytułem mogą zostać wszyscy gimnazjaliści, którzy na zakończenie roku szkolnego zdobędą średnią ocen wyższą o 0,5 w stosunku do średniej z pierwszego semestru i nie uzyskają żadnej oceny niedostatecznej.

FERIE ZIMOWE 2017
FERIE Z GMINNYM OŚRODKIEM KULTURY
DZIEŃ GIER TOWARZYSKICH
KLASY TRZECIE W REGIONALNYM CENTRUM KULTURY
   W poniedziałek uczniowie klas trzecich pojechali do Regionalnego Centrum Kultury w Pile, aby obejrzeć teatralną wersję dramatu A. Mickiewicza pt. „Dziady” przygotowaną przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Trzecioklasistom spodobała się ta forma prezentacji tekstu lekturowego, docenili grę aktorską, oprawę muzyczną i ciekawą scenografię.


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło