27-09-2016 02:08
Wydarzenie
Medalion z herbem
DAWID BOROWIK WICEMISTRZEM POLSKI MŁODZIKÓW
    Sporym sukcesem może poszczycić się uczeń klasy trzeciej naszego gimnazjum - Dawid Borowik. Zawodnik, trenujący w PLKS Gwda Piła, podczas odbywających się 25 września Mistrzostw Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce w Słubicach zdobył srebrny medal w biegu na dystansie 300 metrów. Ustanowił także nowy rekord życiowy (35,74 s) oraz rekord klubu, który należał wcześniej do Karola Grzegorczyka - mistrza świata juniorów młodszych (Debreczyn, 2001 r.). Tym osiągnięciem Dawid zaznaczył swój wysoki poziom sportowy i aspiracje do kolejnych medali. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

GIMNAZJALIŚCI BIERZMOWANI
    Ordynariusz diecezji bydgoskiej - biskup Jan Tyrawa udzielił gimnazjalistom sakramentu bierzmowania. Bierzmowanie jest sakramentem chrześcijańskiej dojrzałości. Dzięki niemu wierni ściślej wiążą się z Kościołem oraz otrzymują szczególną moc darów Ducha Świętego – dar: mądrości, rozumu, rady, umiejętności, męstwa, pobożności, bojaźni Bożej. Do sakramentu bierzmowania gimnazjaliści przygotowywali się na lekcjach religii w szkole oraz podczas nauk w parafii.

OGNISKO KLAS PIERWSZYCH
   W słoneczne wrześniowe popołudnie przy ognisku odbyło się spotkanie integracyjne klas pierwszych. Pobyt w Parku Raczyńskich urozmaiciły wspólne zabawy po opieką wychowawców: pani Agnieszki Szulc i pani Aleksandry Koniecznej.

ZOSTAŃ MISTRZEM JUDO - RUSZYŁ NABÓR NA ZAJĘCIA
    Rozpoczął się nabór na zajęcia judo, które będą prowadzone w białośliwskiej hali sportowej przez Judo Jopek Team. Zajęcia rozpoczną się od października, po zorganizowaniu grupy zainteresowanych osób. Propagowaniu tej dyscypliny sportu miał służyć pokaz trenerski przeprowadzony 6 września przez Tomasza Jopka. W pokazie uczestniczył również Marian Tałaj – brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Montrealu (1976 r.) oraz trzykrotny medalista mistrzostw Europy i siedmiokrotny mistrz Polski. Zachęcamy wszystkie zainteresowane osoby do skorzystania z tej formy sportowych zajęć. Zapisy u nauczycieli wychowania fizycznego lub w sekretariatach szkoły podstawowej i gimnazjum. Naprawdę warto!

NARODOWE CZYTANIE SIENKIEWICZA
    Gminny Ośrodek Kultury był organizatorem białośliwskiego Narodowego Czytania, które odbyło się w zabytkowym spichlerzu ryglowym „Wacek”. Tegoroczna edycja tego ogólnopolskiego wydarzenia, któremu patronowała Para Prezydencka, poświęcona była czytaniu powieści Henryka Sienkiewicza „Quo vadis”. Fragmenty powieści czytali między innymi zaproszeni reprezentanci gimnazjum: nauczycielka języka polskiego Justyna Kromulska a także uczennica klasy pierwszej Weronika Zawadzka i uczeń klasy trzeciej Michał Wikariak.

Z UŚMIECHEM DO SZKOŁY, CZYLI NOWY ROK SZKOLNY ROZPOCZĘTY
   Inaugurację roku szkolnego 2016/2017, w Gimnazjum im. Biskupa Michała Kozala w Białośliwiu, poprzedziła Msza Św. odprawiona w miejscowym kościele parafialnym przez ks. Arkadiusza Napierałę. Następnie gimnazjaliści, nauczyciele i rodzice udali się do sali Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie miała miejsce szkolna akademia. Po wakacyjnej przerwie wszystkich powitał dyrektor gimnazjum Wojciech Coblewski.

NOWY ROK SZKOLNY 2016/2017
ZEBRANIE DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH
ZEBRANIE DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS TRZECICH
PODRĘCZNIKI DLA UCZNIÓW KLAS DRUGICH
STYPENDIA SZKOLNE 2016/2017
    Do 15 września, w sekretariacie gimnazjum oraz szkoły podstawowej, przyjmowane będą wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2016/2017. Przyjmowane będą tylko wnioski z kompletem wymaganych i poprawnie wypełnionych dokumentów. Kryterium dochodowe uprawniające do ubiegania się o przyznanie stypendium wynosi 514 zł na osobę w rodzinie, a dochód z gospodarstwa rolnego wynosi 288 zł z 1 hektara przeliczeniowego. Wnioski można pobrać w sekretariatach szkół lub Urzędzie Gminy – biuro nr 13.

Nie możesz się zalogować?