28-04-2017 10:04
Nawigacja
Strona główna
Kalendarium
Informacje ogólne
Kontakt
Patron szkoły
Dokumenty szkoły
Uczniowie
Nauczyciele
Spotkania z ciekawymi ludźmi
Rada Oddziałowa i Rada Rodziców
Samorząd Uczniowski
Plan lekcji
Absolwenci Gimnazjum
Galeria
Wyniki egzaminu gimnazjalnego
Projekt edukacyjny
Matematyka
Wychowanie fizyczne
Historia
Język angielski
Gra edukacyjna pierwsza pomoc
Jawny Rejestr Zbiorów Danych Osobowych
Aktywna edukacja
Przedmioty przyrodnicze
Podręczniki
Biblioteka
Planowana Reforma Edukacji
Wydarzenie
Medalion z herbem
EGZAMIN GIMNAZJALNY 2017 - FOTORELACJA
    W dniach 19 - 21 kwietnia uczniowie klas trzecich przystępują do zewnętrznego egzaminu gimnazjalnego, który obejmuje wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów nauczanych w gimnazjum oraz wcześniejszych etapach edukacyjnych. Podczas kolejnych trzech dni uczniowie rozwiązują testy z następujących zakresów: historia i wiedza o społeczeństwie, język polski, przedmioty przyrodnicze, matematyka, język obcy nowożytny na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Egzamin ma formę pisemną, a przystąpienie do niego jest warunkiem ukończenia gimnazjum. W bieżącym roku szkolnym do egzaminu przystąpiło 31 trzecioklasistów.

PIERWSZA POMOC - CZY POTRAFIMY POMAGAĆ?
   W dniu 7 kwietnia 2017 r. (Międzynarodowy Dzień Pracownika Służby Zdrowia) uczniowie klas drugich w ramach projektu edukacyjnego zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy. W projekcie brali udział Katarzyna Posert, Weronika Pitner, Oskar Suski, Dominik Pająk, Kuba Wikarjak oraz Oliwia Pinkowska. Prezentacja odbyła się w klasie I b. Podczas dwudziestominutowego pokazu zaprezentowana była prezentacja multimedialna oraz krótka scenka pierwszej pomocy.
SZKOLNY KLUB FILMOWY UDAŁ SIĘ DO KINA
   5 kwietnia 2017 r. członkowie Szkolnego Klubu Filmowego udali się do kina „Cinema City” w Bydgoszczy, aby obejrzeć film pt. „Power Rangers”. Jest to filmowa ekranizacja kultowego serialu telewizyjnego dla dzieci i młodzieży z lat dziewięćdziesiątych. Film opowiada o piątce obcych sobie nastolatków, których łączą dwie rzeczy: brak popularności w gronie szkolnych rówieśników oraz idące za tym poczucie odizolowania. W wyniku tajemniczych wydarzeń losy bohaterów splatają się. Po uzyskaniu nadprzyrodzonych mocy stają się członkami grupy Power Rangers, która walczy z siłami zła w obronie ludzkości. Początkowy brak zaufania oraz antypatie panujące między bohaterami przeradzają się w przyjaźń, która pozwoli nastolatkom stawić czoło groźnemu przeciwnikowi. Członkowie klubu ocenili film pozytywnie i polecają go naszym gimnazjalistom.

EGZAMIN GIMNAZJALNY - TERMINARZ
IX POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY
    W czwartek odbył się IX Powiatowy Konkurs Matematyczny, do którego przystąpiło 18 gimnazjalistów. Uczniowie przez 75 minut zmagali się z 25 trudnymi zadaniami. Osoby, które najlepiej poradziły sobie z rozwiązaniem zadań, przystąpią do kolejnego etapu w Osieku nad Notecią. Na wyniki czekamy z niecierpliwością.

OD KAMIENIA DO E-BOOKA - WIOSENNE CZTERY PORY ROKU Z KSIĄŻKĄ
    To już trzecie spotkanie z cyklu „Cztery pory roku z książką”, które poświęcone było historii książki. Gimnazjaliści zaprezentowali swoim młodszym kolegom z klasy IV szkoły podstawowej prezentację dotyczącą rozwoju książki od formy pierwotnej - kamiennej do najnowszych nośników zapisu informacji. Uczniowie obejrzeli przygotowaną prezentację multimedialną i wystawę, na której znalazły się kamienne i gliniane tabliczki, papirus w formie wysuszonego arkusza i zwoju. Wśród przygotowanych eksponatów pojawiło się pismo węzełkowe i muszelkowe, księga wzorowana na średniowiecznej, oprawna w skórę, bogato zdobiona i przytwierdzona do pulpitu łańcuchem. Nie zabrakło też pięknych, kolorowych współczesnych albumów.


NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA - DOTACJA DLA GIMNAZJUM
DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI - "KOCHAM CIĘ, BIAŁOŚLIWIE"
    „Kocham Cię Białośliwie” – pod takim hasłem odbył się 24.03.2017 Dzień Samorządności w białośliwskim gimnazjum. W sympatycznej atmosferze uczniowie zmagali się z zadaniami przygotowanymi przez opiekunów samorządu: panią Martę Grzonkowską - Kopera oraz panią Aleksandrę Krauze. Spotkanie poprowadzili uczniowie klas trzecich: Daniel Klisz, Szymon Ramusiewicz oraz Dawid Borowik. Zadania wzorowane na telewizyjnym teleturnieju dotyczyły wiadomości oraz postaci z Białośliwia. Kalambury, głuchy telefon, zgadnij kim jesteś - to tylko kilka z przeprowadzonych zabaw. Konkurencje były przeplatane występami artystycznymi, nad którymi czuwała Małgorzata Częstochowska. A na scenie pojawiły się: Zuzanna Król, Julia Bartz, Monika Zalewska, Kinga Saturska, Partycja Kacprzak oraz duet taneczny: Klaudia Jers i Zuzanna Płaczek. W zmaganiach najlepsi okazali się uczniowie klasy III b, drugie miejsce przypadło klasie II b, zaś trzecie I b. W tym dniu zostały również wręczone nagrody związane z Dniem Świętego Partyka.

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA
   Tradycją w naszym gimnazjum jest świętowanie Dnia Świętego Patryka. W tym roku uczniowie również uczestniczyli w kilku konkursach. Pierwszym konkursem była rywalizacja klas, w której każda z klas miała przygotować jak najdłuższy łańcuch związany z Irlandią i Dniem Świętego Patryka. Oto wyniki tych zmagań: I miejsce klasa I a (65,1 m), II miejsce klasa I b (60 m), III miejsce klasa III b (47,8 m). Kolejny konkurs polegał na przygotowaniu plakatu związanego z tym świętem. Zwyciężczynią jest Angelika Gromotka, która wykonała przepięknego Leprechauna. W kolejnej rywalizacji zwyciężył Hubert Włodarek, który przebrał się w strój promujący Dzień Św. Patryka. Tak, jak w minionych latach, odbył się również konkurs „Treasure Hunt”, w którym uczniowie musieli wykazać się pomysłowością i sprytem w odszukaniu i sfotografowaniu rzeczy z listy. W tym roku zwyciężyły dwie pary uczennic: Martyna Śliga i Weronika Dargacz z klasy Ib oraz Dominika Bartoszek i Wiktoria Włodarek z klasy IIa. Gratulujemy zwycięzcom.


KANGUR MATEMATYCZNY
    Po raz kolejny w naszym gimnazjum odbył się Kangur Matematyczny. W konkursie wzięło udział 16 uczniów, którzy przez 75 minut zmagali się z trudnymi zadaniami. Uczestnicy po konkursie otrzymali breloczki w kształcie sześcianu, które można rozłożyć na mniejsze elementy. Celem konkursu jest promowanie matematyki w szkole oraz kształtowanie logicznego myślenia. Czekamy z niecierpliwością na wyniki.

DZIEŃ LICZBY PI - WERONIKA ZAWADZKA USTANOWIŁA NOWY REKORD SZKOŁY!!!
    14 marca, jak co roku, świętujemy w naszym gimnazjum dzień związany z niesamowitą liczbą Pi (3,14). Z tej okazji zorganizowany został konkurs, który polegał na zapamiętaniu i wypisaniu jak najwięcej cyfr z rozwinięcia dziesiętnego tej liczby. Najwięcej, bo aż 201, zapamiętała Weronika Zawadzka, która tym samym ustanowiła nowy rekord szkoły (dotychczasowy wynosił 180). Drugi najlepszy wynik uzyskał Dawid Przybylski – 196 cyfr, zaś trzecie miejsce zajęła Klaudia Rożek z wynikiem 121. Na wyróżnienie zasługują także Miłosz Częstochowski (86), Nadia Rybak (75), Michał Wikariak (55) oraz Martyna Koczorowska. Oprócz tego, cała społeczność gimnazjalna przedstawiła liczbę Pi za pomocą kolorowych kartek, gdzie poszczególny kolor odpowiadał jednej cyfrze. Z kolei zadaniem każdej klasy było wypisanie w ciągu 15 minut jak największej ilości wyrazów, w których pojawia się sylaba „pi”. Dzień związany z liczbą Pi dostarczył wielu emocji i radości. Organizatorami Dnia Liczby Pi byli nauczyciele matematyki: pani Justyna Heimann i pan Marcin Załachowski.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło