21-02-2017 17:25
Wydarzenie
Medalion z herbem
ZIMA Z KSIĘDZEM JANEM TWARDOWSKIM
   W piątek 17 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się drugie spotkanie z cyklu "Cztery pory roku z książką". Młodzież naszego gimnazjum we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury przygotowała wieczornicę poświęconą poecie, księdzu Janowi Twardowskiemu, którego 11 rocznicę śmierci obchodziliśmy 18 stycznia.
   Młodzież klas pierwszych i trzecich przygotowała montaż słowno - muzyczny, podczas którego zaprezentowała powszechnie znane i mniej znane utwory księdza Twardowskiego. Poezja kapłana - poety, jak powiedziała witając gości pani Justyna Kromulska jest prosta, nieskomplikowana, ale niezwykle głęboka. Jej popularność bierze się głównie stąd, że ksiądz Twardowski o dogmatach wiary pisze bez patosu, surowości, nakazów i zakazów. Bóg u poety - ma ludzką twarz, jest serdeczny i kocha człowieka, wiara - jest źródłem radości i nadziei, świat - to bogactwo przyrody, a człowiek - to ukochane dziecko Boga.

DYSKOTEKA WALENTYNKOWA - FOTORELACJA
GIMNAZJUM W PROGRAMIE - "SZKOLNY KLUB SPORTOWY"
   Gimnazjum uczestniczy w programie „Szkolny Klub Sportowy”, którego realizatorem jest Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska” przy współudziale Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz wielkopolskich samorządów. Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole. W gimnazjum zorganizowano dwie grupy (dziewcząt i chłopców), które w formie zajęć pozalekcyjnych - po dwie godziny w tygodniu każda - będą mogły uczestniczyć w zajęciach sportowych. Pierwsza edycja programu będzie realizowana w gimnazjum do 22 czerwca br. Zachęcamy gimnazjalistów do skorzystania z tej formy zajęć!

DAWID BOROWIK HALOWYM MISTRZEM POLSKI W BIEGU NA 300m
   W dniach 11 - 12 lutego odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Kadetów w Toruniu. Biegnący na szóstym torze ósmy zawodnik tegorocznych tabel Dawid Borowik dosłownie na ostatnich centymetrach biegu pokonał prowadzącego Kacpra Antoszewskiego z KS Drwięca Nowe Miasto Lubawskie i zdobył złoty medal. Dawid tytuł mistrzowski wygrał zaledwie o 0.02 sekundy i wynikiem 35.37 poprawił swoją "życiówkę". Gratulujemy medalu i ambitnej walki do samego końca!

FERIE ZIMOWE 2017
ZAKOŃCZENIE SEMESTRU
   W dniu 24 stycznia odbyła się Rada Pedagogiczna podczas której podsumowano pracę gimnazjum w I semestrze roku szkolnego 2016/2017 oraz podjęto uchwałę klasyfikacyjną. Zatwierdzono tym samym wszystkie wyniki w nauczaniu i zachowaniu. W piątek 27 stycznia, podczas okolicznościowego apelu, dyrektor gimnazjum przedstawił bieżącą pracę szkoły oraz wręczył wyróżniającym się gimnazjalistom okolicznościowe „Dyplomy Gratulacyjne” za wysoką średnią ocen, które otrzymali: Bartz Julia, Borowik Dawid, Częstochowski Miłosz, Frieske Julia, Gromotka Angelika, Jurek Amelia, Kostrzewska Oliwia, Król Weronika, Posert Aleksandra, Rybak Nadia, Saturska Kinga, Suduł Kacper, Wikariak Michał i Zawadzka Weronika.
   Przypominamy gimnazjalistom, że zgodnie ze „Statutem Gimnazjum” można na zakończenie roku szkolnego uzyskać tytuł i wyróżnienie - „Skoczek Roku”. Uhonorowani tym tytułem mogą zostać wszyscy gimnazjaliści, którzy na zakończenie roku szkolnego zdobędą średnią ocen wyższą o 0,5 w stosunku do średniej z pierwszego semestru i nie uzyskają żadnej oceny niedostatecznej.

FERIE ZIMOWE 2017
FERIE Z GMINNYM OŚRODKIEM KULTURY
DZIEŃ GIER TOWARZYSKICH
KLASY TRZECIE W REGIONALNYM CENTRUM KULTURY
   W poniedziałek uczniowie klas trzecich pojechali do Regionalnego Centrum Kultury w Pile, aby obejrzeć teatralną wersję dramatu A. Mickiewicza pt. „Dziady” przygotowaną przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Trzecioklasistom spodobała się ta forma prezentacji tekstu lekturowego, docenili grę aktorską, oprawę muzyczną i ciekawą scenografię.

Nie możesz się zalogować?